Kolay Hamile kalma önerileri

Kolay Hamile kalma önerileri

Kolay Hamile kalma yöntemleri ile hayatınızda yapacağınız bazı değişiklikler ile bebek sahibi olma şansınızı yükseltebilirsiniz.

Bebek yapmayı kararlaştırdınız zaman gebelik süreci başlamış olur. Natural yollar ile gebe kalmak için hayatınızda önemli değişiklikler yapmanız gerekebilir, bunları kısa ve öz bir şekilde sizlerle paylaşıyoruz..

 

Hamile Kalmak için ne zaman ilişkiye girilir ?

Hamile kalmak için en iyi zamanlama yumurtlama dönemine yakın olan cinsel ilişki zamanıdır. Yumurtlama dönemi düzenli adet ( 28 günde bir)  olan bayanlar için tahmini 14’ncü günü, düzenli adet ( 30 günde bir) gören bayan için ise tahmini adetin 16’ncı günüdür.

Hamile kalmak için en uygun zaman hesaplama yapılırken en dikkat çekici nokta son adetin ilk gününün 1 gün olarak ele alınmasıdır. Bayanlar bazen adet döneminin bitişinden itibariyle hesaplama yaparak yumurtlama zamanıyla ilgili hesapları yanlış çıkabilmektedir.
Rahimde Yumurta, yumurtlama döneminde bulunduğu zaman 24 saat içerisinde canlı kalır. Sperm ise kadın vücuduna nüfuz ettikten  48 saat süresince canlı kalabilmektedir.
Sperm ile yumurtanın doğru ve uygun bir zamanda buluşması için ideal ilişki zamanı tahmini 2 gün içerisinde 1 defa olması gereklidir. 3 gün içerisinde birden fazla ilişki sprem kalite sorunu yaratmakta ve gebelik şansını düşürmektedir.
Sigara ve Alkol bırakma zorunluluğu
Sigara ve alkol kullanan çiftler kesinlikle gebelik planından en az 6 ay önce sigara ve alkol kullanımının sonlandırılarak spor yapılması gerekmektedir. Gebelik esnasında ve öncesinde maruz kalınacak Alkol ve Sigara bebeğinizde kalıcı hasarlara astım zeka geriliği vb. sorunlara yol açacaktır.
Ekstra ürünler kullanmayın
Cinsel ilişki sırasında kayganlaştırıcı sertleştirici vb. ürünler kullanmanız sperm kalitenizi etkileyerek gebe kalma olasılığını düşürecektir.
Sağlıklı beslenin vücut dengenizi koruyun
Doktorunuzun size belirleyeceği beslenme çizelgesini uygulayın. Sıvı alımına dikkat edin ve hamilelik esnasında oruç tutmayın ( Gebeliğiniz esnasında oruç tutmak yalnız kaldığınızda merdivenlerden inerken vb. durumlarda göz kararması sebebi ile ufak kazalar ile bebeğinizi düşürmenize neden olabilir. )
Gebe kalmak için son tüyolar
Uzun sıcak banyolardan kaçının, sauna ve hamam gibi yerlere girmeyiniz.
Dar elbiseler kot vb. külot giymeyin sıkı elbiseler testisleri sıkar.
Antibiyotik kullanımı geçici olabilir fakat sperm üretim kalitesini bozabilir.
Alkol ve Sigara başta olmak üzere stresten uzak kalınmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?