Dedicated hosting

Dedicated hosting

Dedicated Hosting sadece bir müşteri için ayrılmış olan web sunucu hizmetidir.

Dedicadet Hosting hangi durumlarda tercih edilebilir..

25 ve üzeri web sitesi bulunan kullanıcılar

Trafik oranı yüksek olan web siteleri sahipleri

CPU kullanım limitini aşan web sitesi sahipleri

özel modul ve sunucu modifikasyonu talep eden projeleri bulunan kullanıcılar

Shared Hosting ise binlerce siteyi aynı sunucuda barındırabilir. Donanım hosting hizmeti veren firma tarafından sağlanmaktadır.

Shared Hosting Dedicated Hosting hizmetine oranla firmalar arasında değişkenlik gösterebilir fakat tahmini Shared Hosting fiyatına göre en az iki katı fazla fiyat olacaktır.

Öneri: Kurumsal yapı içerisinde, her birimde ayrı çalışan ve konusunda uzman firmalar ile çalışmanızı tavsiye ederiz.

ürün hizmetini almadan önce en az 1 hafta önce telefon destek hizmetini ve ticket sistemini üye olarak üyelik öncesi sorularınız ile destek sistemini test etmeniz faydalı olacaktır. Herhangi bir genel arıza durumunda sorunun ne kadar süre içerisinde çözülebileceğini tahmin ederek müşterilerinize bilgi sunabilirsiniz.

Dedicated Hosting hizmetinde internet barındırma istemci başka kimseyle paylaşılmaz bütün bir sunucu kiralama hangi. Bu, kuruluşların sunucu (lar) üzerinde işletim sistemi , donanım , vb. Seçimi de dahil olmak üzere tam kontrole sahip olduğu gibi, paylaşılan barındırmadan daha esnektir . Ayrıca, karmaşık bir şekilde yönetilen barındırma olarak adlandırılan dedicated veya yönetilen barındırmaları başka bir seviyeside vardır.  Karmaşık Yönetilen Hosting hem fiziksel ayrılmış sunucular için hem de Hibrid sunucu için geçerlidir. Sanal sunucular, birçok şirketin bir hibrit (fiziksel ve sanal kombinasyon) barındırma çözümünü seçmesiyle birlikte, Standart ve karmaşık yönetilen barındırma arasında birçok benzerlik vardır, ancak en önemli fark, müşterinin ödediği idari ve mühendislik desteğinin seviyesidir – hem altyapı dağıtımının hem de boyut ve karmaşıklığından dolayı . Sağlayıcı, güvenlik, bellek, depolama ve BT desteği dahil olmak üzere yönetimin çoğunu devralmaya çalışır. Hizmet öncelikle doğada proaktiftir.  Sunucu yönetimi genellikle barındırma şirketi tarafından bir eklenti hizmeti olarak sağlanabilir. Bazı durumlarda, özel bir sunucu daha az masraf ve daha büyük yatırım getirisi sunabilir . Özel sunucular genellikle veri merkezleri , yer belirleme tesislerine benzer , yedek güç kaynakları ve HVAC sistemleri sağlar. Yerleşimin tersine, sunucu donanımı sağlayıcının mülkiyetindedir ve bazı durumlarda işletim sistemleri veya uygulamalar için destek sağlayacaktır.

Özel bir barındırma hizmeti kullanmak, yüksek performans, güvenlik, e-posta istikrarı ve kontrolün avantajlarını sunar. Dedicadet hosting nispeten yüksek fiyatı nedeniyle, çoğunlukla büyük miktarda trafik alan web siteleri tarafından kullanılır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?