Bebeğinizin cinsiyeti ne zaman belli olur?

Bebeğinizin cinsiyeti ne zaman belli olur?

Bebeğinizin cinsiyeti ne zaman belirli olabilir, ne tür durumlarda cinsiyet belirlenemez , bebek cinsiyeti önceden belirlenebilmesi mümkün olabilirmi ? Siz Sorun biz cevaplayalım ..

Bebek ( sperm ) rahime yerleşmeden önce cinsiyeti belirlenir. Ultrason cihazı ile tespit yapılabilmesi için doktorunuzun belirleyeceği tarih aralığında gerekli kontroller sonucu belirli olacaktır.

Bazı durumlarda Hamileliğin 9’ncu haftasına kadar cinsiyeti belirli olmayabilir.

9. hafta döneminde erkek ve kız olarak ayrışma gerçekleşir. Erkek bebekte yapı belirgin penise dönüşürken kız bebekte dudaklara benzeyen yapıya dönüşmektedir. Cinsiyet oluşum tamamlanma süreci gebeliğin 13. yada 14’ncü haftasına denk gelebilir.

Amniyosentez-amniocentesis

Amniyosentez nedir?

Amniyotik kese, rahim kısmında bebeğin iç kısmında geliştiği sıvı bulunan bir bölümdür. Amniyosentez, hamilelik esnasında genetik test uygulamak için zorunlu olan sıvıdan yeteri kadar alınma işlemidir.

Bebeğin cinsiyetinin belirlenemediği durumlar

  • Anne adayının aşırı kilolu olması
  • Bebeğin uygun pozisyona geçmemesi
  • Cinsel bölgenin gelişimini tamamlamaması
  • Kullanılan cihazın yeterli olmaması

Bebeğiniz sağlıklı ve sorunsuz ise bu heyecanlı bekleyişi sorun olarak görmek yerine sonunda mutlu olacağınız güzel bir sürpriz olarak görebilirsiniz.

 

Bebeğin cinsiyeti belirleme

Bebeğin cinsiyetinin belirlenmesi tüp bebek yöntemi ile uygulanarak hayata geçirilmektedir. Kız cinsiyeti taşıyan embriyolar anne rahmine konulur.

Türkiye sınırları içerisinde tüp bebek tedavi yöntemi mevcut olup cinsiyet istek üzerine belirlenememektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?